Obchody 84. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

04.09.2023r.
Drukuj

W piątek 1 września br. pod Pomnikiem Orła Piastowskiego na Cmentarzu II Armii Wojska Polskiego odbyły się obchody rocznicowe upamiętniające 84. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, współorganizowane przez Burmistrza Miasta Zgorzelec i środowiska kombatanckie.

Wśród zebranych w uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych z Polski i Niemiec, Gminę Zgorzelec reprezentował Wójt Piotr Machaj i Zastępca Wójta Marek Wolanin, reprezentanci związków, służb mundurowych, reprezentacje związków kombatanckich, organizacji społecznych, szkół i stowarzyszeń oraz zgorzeleckie duchowieństwo. Uroczystość uświetniła obecność Zakładowej Orkiestry Dętej PGE GiEK S.A. Oddział KWB Turów oraz kompanii reprezentacyjnej 23. Śląskiego Pułku Artylerii. Okolicznościowe przemówienia wygłosili poseł na Sejm Stanisław Żuk, Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński oraz Burmistrz Miasta Zgorzelca Rafał Gronicz. 

Pod Pomnikiem Orła złożono biało-czerwone wieńce i kwiaty upamiętniające ofiary tej największej i najkrwawszej wojną w historii ludzkości, w której Polska odniosła największe straty i szkody demograficzne spośród wszystkich państw walczących.

print

Zobacz także: