Obchody Dnia Strażaka w Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu

08.05.2023r.
Drukuj

W czwartek 4 maja br. odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka na placu przed Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu połączone z uroczystością nadania sztandaru Oddziałowi Powiatowemu ZOSP RP w Zgorzelcu.

Uroczystości rozpoczęły się od okolicznościowej mszy świętej w kościele Św. Bonifacego. Następnie w korowodzie na plac przed Komendę Powiatową udali się strażacy PSP i OSP z powiatu zgorzeleckiego oraz zaproszeni goście – m.in. p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP – st. bryg. mgr inż. Arkadiusz Cytawa, samorządowcy – Gminę Zgorzelec reprezentowali Wójt Piotr Machaj oraz Zastępca Wójta Marek Wolanin, przedstawiciele służb mundurowych.

Ten dzień stał się doskonałą okazją do uroczystszego nadania sztandaru Oddziałowi Powiatowemu ZOSP RP w Zgorzelcu.

Podczas uroczystości nadano wyższe stopnie służbowe oraz honorowe wyróżnienia. Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. dolnośląskiego Zastępca Wójta Marek Wolanin został odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka są doskonałą okazją do podziękowania za trud codziennej służby, gotowości niesienia pomocy oraz wręczenia odznaczeń i nagród.

print

Zobacz także: