Obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP – 11 lipca

06.07.2023r.
Drukuj

W bieżącym roku w całym kraju i w środowiskach polonijnych na całym świecie obchodzona jest 80-ta rocznica ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP na Kresach Wschodnich – na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Jak każdego roku, gminne obchody tych tragicznych wydarzeń będą miały miejsce w Trójcy 11 lipca, w dniu, który jest Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam mieszkańców poszczególnych sołectw, delegacje placówek oświatowych i pozostałych jednostek organizacyjnych, członków organizacji pozarządowych, w tym Ochotnicze Straże Pożarne, Koła Gospodyń Wiejskich i Kluby Seniora – do udziału w tych obchodach.

Dla oddania hołdu ofiarom ludobójstwa prosimy o wystawienie pocztów sztandarowych. Zasadne byłoby też złożenie kwiatów.

O godzinie 18:00 obchody rozpocznie Msza św. sprawowana w intencji pomordowanych, następnie odbędzie się uroczystość patriotyczna przy obelisku.

 

 Z wyrazami szacunku

 Prezes Stowarzyszenia – Janina Słabicka

print

Zobacz także: