Obchody upamiętniające 83. rocznicę zsyłki na Sybir

13.02.2023r.

W niedzielę 12 lutego br. uroczystą mszą św. odprawioną w zgorzeleckim kościele p.w. Św. Bonifacego upamiętniono 83. rocznicę pierwszej masowej zsyłki Polaków na Sybir.

Przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową znajdującą się w kościele. W imieniu Wójta Gminy Zgorzelec w uroczystości uczestniczył Zastępca Wójta Marek Wolanin. W obchodach uczestniczyli Sybiracy, członkowie zgorzeleckiego oddziału związku kierowanego przez Prezesa Mieczysława Starykowa, ich rodziny, mieszkańcy Zgorzelca oraz samorządowcy. Uroczystość uświetniła obecność pocztów sztandarowych wśród których znalazły się poczty Związku Sybiraków Koło w Zgorzelcu oraz Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Jerzmankach.

źródło: Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu