Oczyszczalnia ścieków w Żarskiej Wsi

14.07.2023r.
Drukuj

Ku radości mieszkańców osiedla w Żarskiej Wsi powstaje oczekiwana od lat kontenerowa oczyszczalni ścieków.

To eksperymentalny obiekt, który poprawi warunki życia lokatorów, wpłynie na poprawę walorów środowiskowych ze szczególnym uwzględnieniem jakości powietrza. Obecnie trwa montaż samej oczyszczalni. Jeśli prace będą postępować w takim tempie to zadanie zostanie uruchomione ze znacznym wyprzedzeniem. Jak twierdzi Wójt będziemy mocno przyglądać się użytkowaniu kontenerowej oczyszczalni. W przypadku pozytywnych testów i opinii użytkowników mamy kolejne plany mogące znacznie poprawić warunki życia mieszkańców najmniejszych miejscowości w gminie.

To kolejna inwestycja w Żarskiej Wsi, o którą zabiegali m. in. radni: Joanna Krawczak i Grzegorz Miłoszewicz. Pamiętamy oczekiwany wiele lat remont drogi, która dzisiaj cieszy wszystkich. Zakończenie prac dotyczących budowy miejsca rekreacji, inwestycja realizowana konsekwentnie przez kilka lat cieszy dzisiaj dzieci i starszych. Rozpoczęto przygotowania do modernizacji oświetlenia na Osiedlu PGO, prace zaplanowano na rok 2023. Gmina posiada już dokumentację i przygotowała kolejny wniosek o pozyskanie środków finansowych na budowę infrastruktury na tym osiedlu. Kolejny raz wystąpiliśmy o budowę ekranów przy drodze krajowej nr 94.

print

Zobacz także: