Oferta szkoleń Miejsca Pamięci VIII A – jesień 2022

13.09.2022r.

Stowarzyszenie Meetingpoint Memory Messiaen e.V. zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w różnorodnych szkoleniach, które odbędą się jesienią 2022 roku.

Cykl webinarów dla nauczycieli i multiplikatorów „Metody i narzędzia w edukacji nieformalnej”

Podczas trzech kolejnych webinarów zaprezentowane zostaną różne, nieformalne metody w pracy historycznej oraz narzędzia używane w międzynarodowej pracy z młodzieżą. Uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję poznać metody, a następnie samodzielnie je wypróbować. Webinaria skierowane są do nauczycieli, trenerów, multiplikatorów, przedstawicieli instytucji i organizacji edukacyjnych oraz wszystkich zainteresowanych edukacją historyczną i regionalną na polsko-niemieckim pograniczu. Udział jest bezpłatny. Wydarzenia będą tłumaczone symultanicznie na język polski i niemiecki.

• 09.2022, godz. 17:00-19:00 (po polsku, z tłumaczeniem na niemiecki) – Zoom

METODA AVATARA –  budzenie empatii historycznej poprzez kreację i wyobraźnię

• 10.2022, godz. 17:00-19:00 Uhr (po polsku, z tłumaczeniem na niemiecki) – Zoom

Oferta edukacyjna Miejsca Pamięci Stalag VIII A jako uzupełnienie do zajęć szkolnych z zakresu edukacji historycznej i regionalnej

• 10.2022, godz. 17:00-19:00 (po niemiecku, z tłumaczeniem na polski) – Zoom

DINA.international – Cyfrowa platforma konferencyjna i spotkań w międzynarodowej wymianie młodzieży

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu INTERREG „Poznać i zrozumieć. Pamięć w imię przyszłości. Rozwój sieci edukacyjnych i społeczeństwa obywatelskiego w polsko-saksońskim regionie przygranicznym” i współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Opisy webinarów oraz informacje na temat zgłoszeń znajdą Państwo na naszej internetowej www.meetingpoint-memory-messiaen.eu.

Polsko-niemieckie warsztaty dla nauczycieli i multiplikatorów „Zrozumieć historię”

Warsztaty  odbędą się 11 października 2022 r. (wtorek) w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura w Zgorzelcu (Miejsce Pamięci Stalag VIII A). Warsztat jest organizowany w ramach projektu „Latarnie PNWM”, przy dofinansowaniu ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

W ramach wydarzenia zaprezentowana zostanie oferta edukacyjna Miejsca Pamięci Stalag VIII A, stanowiąca uzupełnienie do zajęć szkolnych z zakresu edukacji historycznej i regionalnej.  Oferta składa się z modułów edukacyjnych, skierowanych do młodzieży w wieku od 12 lat. Moduły umożliwiają realizację zajęć w różnorodnych wariantach, począwszy od 2-3-godzinnych oprowadzań po miejscu pamięci, jednodniowych seminariów po kilkudniowe pobyty edukacyjne. Podczas warsztatu uczestnicy poznają w praktyce wybrane elementy oferty.

Opis programu, informacje organizacyjne oraz informacje na temat zgłoszeń znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.meetingpoint-memory-messiaen.eu.

źródło: MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V