Oficjalne otwarcie kompleksu boisk w Jerzmankach

13.10.2022r.
Drukuj

W środę 12 października br. przy szkole podstawowej w Jerzmankach odbyło się oficjalne otwarcie kompleksu sportowego pn. „Przebudowa boisk wielofunkcyjnych wraz z infrastrukturą sportową w miejscowości Jerzmanki” zrealizowanych w ramach projektu Przygoda z Nysą – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-niemieckiego etap V.

Oficjalnego otwarcia dokonali Wójt Piotr Machaj, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jerzmankach Renata Mikołajów oraz Wykonawca inwestycji Daniel Majer z firmy Bed Bud. W uroczystości wzięli udział również  – Zastępca Wójta Marek Wolanin, Radny Adam Turczyn, pracownicy Urzędu Gminy, Nauczyciele oraz licznie zebrana młodzież.

W ramach projektu powstał nowoczesny kompleks sportowy – boisko wielofunkcyjne z piłkochwytami, bieżnia lekkoatletyczna, boiska do gry w siatkówkę plażową, park linowy oraz stoły do gry w szachy i warcaby. Przy obiekcie wybudowano nowe oświetlenie oraz elementy małej architektury.

 „Spotkaliśmy się dzisiaj w Jerzmankach by otworzyć ostatnią inwestycje wybudowaną przez Gminę Zgorzelec w ramach projektu „Przygoda z Nysą” lecz nie ostatnią w gminie. Nowy kompleks sportowy, który został przebudowany w ramach projektu będzie służył zarówno dzieciom i młodzieży z naszej gminy, jak również turystom chcącym aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu” – powiedział na otwarciu Wójt Piotr Machaj.

Zadanie zrealizowane w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

 

print

Zobacz także: