Ograniczenia w funkcjonowaniu urzędu 19.03. – 09.04.2021 r.

18.03.2021r.
Drukuj

Szanowni mieszkańcy naszej Gminy i interesanci Urzędu Gminy

W związku z kolejną falą zachorowań na SARS-Cov -2 informuję, iż w celu eliminacji ryzyka zarażeniem wirusem zarówno Państwa jak i moich pracowników zmuszony jestem wprowadzić restrykcyjne ograniczenia, w tym do minimum ograniczyć osobisty kontakt interesantów w celu załatwienia poszczególnych spraw w siedzibie urzędu.

Ograniczenia w funkcjonowaniu urzędu

w dniach 19.03.2021 r. do dnia 09.04.2021 r. obejmują:

1) konieczność wcześniejszego umówienia wizyty w sprawach dotyczących ewidencji ludności, dowodów osobistych oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Osoby nieumówione na konkretny termin nie będą obsłużone. Umówić wizytę na konkretny termin można dzwoniąc pod nr telefonu 75 77 214 11 lub osobiście w Biurze Obsługi Interesanta w parterze budynku. W dniu wizyty interesant jest zobowiązany zgłosić swoją obecność w Biurze Obsługi Klienta. Ponadto bezpośrednia obsługa interesantów w w/w sprawach następuje w godzinach 9.00 – 13.00,

2) zamknięcie stanowiska kasowego znajdującego się na terenie urzędu – uprasza się o regulacje wszelkich płatności poprzez dokonywanie wpłat poprzez bankowość elektroniczną, bezpośrednio w banku lub na poczcie,

3) ograniczenie dostępu interesantów do pomieszczeń biurowych znajdujących się w budynku Urzędu Gminy – obsługa interesantów odbywa się w wydzielonych stanowiskach w poziomie parteru budynku,

4) obsługa spraw interesantów odbywać się będzie w godzinach 8.00 – 14.00.

5) zostaje utrzymana formuła zasłaniania ust i nosa przy użyciu maseczki oraz pomiar temperatury w holu prze wejściem do korytarza głównego budynku. Osoby
z temperaturą powyżej 38 stopni nie są wpuszczane na teren urzędu. Obowiązuje także obowiązek dezynfekcji rąk – do tego celu w holu głównym budynku zostało zamontowane urządzenie do dezynfekcji rąk.

Nadal istnieje  możliwość pozostawienia wniosków lub pism w specjalnie do tego przygotowanej skrzynce oraz pobrania niezbędnych formularzy w przedsionku budynku. Jeżeli Państwo macie jakiekolwiek objawy chorobowe
i ogólne złe samopoczucie w celu załatwienia sprawy prosimy o skorzystanie z kontaktu telefonicznego lub mailowego z poszczególnymi wydziałami i pracownikami. Proszę w tych dniach nie przychodzić do urzędu. Wszelkie niezbędne informacje o numerach telefonów kontaktowych, adresów korespondencji mailowej oraz druki urzędowe znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej oraz w biuletynie informacji publicznej.

Za wszelkie wprowadzone w urzędzie ograniczenia przepraszamy, jednakże w tym trudnym okresie należy podjąć wszelkie działania faktyczne aby w maksymalnym stopniu zminimalizować ryzyko zarażeń pandemicznych zarówno w odniesieniu do pracowników urzędu jak i Państwa jako naszych klientów.

Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj

print

Zobacz także: