Osiedle w Żarskiej Wsi przykładem dla innych

12.04.2022r.
Drukuj

Jeszcze do niedawna osiedle w Żarskiej Wsi, pomimo tego że zadbane, z ładnym placem zabaw, siłownią i uliczkami wyłożonymi kostką, kojarzyło się również ze śmietnikami z których „kipiały” odpady. Dzięki inicjatywie Wspólnot Mieszkaniowych, które z własnych środków, przy pomocy gminy, wykonały wiaty śmietnikowe, pojemniki zniknęły z krajobrazu osiedla.

Mieszkańcy osiedla w Żarskiej Wsi uznali, że to oni są odpowiedzialni za swoje odpady i czystość przy pojemnikach. Wykonane wiaty śmietnikowe uniemożliwiają dostęp do pojemników osobom trzecim i tym samym ułatwiają zachowanie miejsca gromadzenia odpadów w czystości i porządku. Wiaty oprócz walorów estetycznych przyczyniły się również do zwiększenia segregacji odpadów i zmniejszenia ilości odpadów posortowniczych w pojemnikach.

Oby każdy mieszkaniec naszej gminnej wspólnoty traktował ją jak własne mieszkanie, a będzie pięknie i miło.

print

Zobacz także: