Osiek Łużycki z tytułem „Złota Szkoła NBP”

23.06.2021r.
Drukuj

No i stało się! Nasz trud i wysiłek został doceniony przez Narodowy Bank Polski w Warszawie. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim została LAUREATEM I edycji programu „Złote Szkoły NBP”

Daliśmy świadectwo tego, że nauka, dobra zabawa i sukces mogą iść w parze. Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program skierowany do środowisk szkolnych. Jego ideą jest aktywizowanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne. Podczas realizacji tego programu zdobywaliśmy niezbędną wiedzę do wykonania zadań w kategorii: Spotkanie z ekspertem, Lekcja z ekonomią, Debata szkolna. Następnie opracowaliśmy pomysły na ich przeprowadzenie. Z uwagi na stan epidemii i naukę zdalną realizacja naszych zadań przebiegała na platformie internetowej. Na koniec nauczyciele należący do drużyny wysyłali relacje z wykonania zadań i mamy mały, WIELKI sukces naszych uczniów. Jako szkoła oprócz certyfikowanego tytułu „Złotej Szkoły NBP” otrzymaliśmy również WYRÓŻNIENIE w kategorii „Debata szkolna” oraz nagrodę w wysokości 4 tysięcy zł. Sukces jest tym większy, że nie było przedziałów wiekowych jak to ma miejsce w innych konkursach czy programach. Walczyliśmy na równi z uczniami techników i liceów, którzy bez wątpienia mają od nas większą wiedzę i doświadczenie w zakresie zagadnień ekonomicznych. Właśnie takiej rywalizacji oczekujemy, bo to jest to co nas rozwija i sprawia, że stajemy się bardziej kreatywni. Należy dodać, że na prawie 400 szkół z całej Polski, które wzięły udział w programie, 284 szkoły otrzymały tytuł. 21 czerwca 2021 r. na stronie nbp.pl/zloteszkoly, na uroczystej gali online, zostali ogłoszeni laureaci wszystkich nagród I edycji programu, w tym MY. Lista szkół, które zdobyły tytuł „Złotej Szkoły NBP” oraz lista laureatów nagród za najlepiej zrealizowane zadania została również opublikowana na stronie NBP.  Gratulujemy!

Dyrektor szkoły pani Beata Aniszkiewicz  serdecznie gratuluje uczniom i nauczycielom sukcesu oraz pragnie podziękować, że tak godnie reprezentowali  naszą szkołę na arenie ogólnopolskiej.

Szkolny koordynator programu – Iwona Zych.

źródło: SP w Osieku Łużyckim

print

Zobacz także: