OSP Radomierzyce na podium zawodów sportowo-pożarniczych

05.07.2021r.
Drukuj

W sobotę 3 lipca br. na stadionie sportowym w Czerwonej Wodzie odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP, w których udział wzięło 7 drużyn z terenu powiatu zgorzeleckiego.  

Podczas zawodów OSP KSRG Radomierzyce zajęło III miejsce, ustępując jedynie w klasyfikacji łącznej o 7 sekund OSP Studniska oraz OSP Czerwona Woda. W polu walki pokonała OSP Porajów, Pieńsk i Zawidów. Licznie zgromadzona publiczność dopingowała druhów rywalizujących w konkurencjach: bieg sztafetowy 7×50 m z przeszkodami, pożarnicze ćwiczenie bojowe. Strażaków z Radomierzyc dopingował Wójt Piotr Machaj. 

Zawody sportowo-pożarnicze są formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych. Celem organizacji zawodów sportowo-pożarniczych jest w szczególności: mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla.

Gratulujemy!

print

Zobacz także: