OSP Sławnikowice włączone do JOT

29.12.2023r.
Drukuj

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławnikowicach została włączona do Jednostki Operacyjno-Technicznej zwanej JOT-em.

OSP Sławnikowice posiada tym samym czynnych pododdział strażaków ratowników, którzy  mogą być  przeznaczeni do działań ratowniczych. Jednostki Operacyjno-Techniczne, są społecznym odpowiednikiem jednostek Ratowniczo-Gaśniczych przy PSP.

W środę 27 grudnia br. Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu przeprowadziła inspekcję jednostki OSP Sławnikowice, sprawdzona została sprawność bojowa oraz wiedza teoretyczna druhów.

Inspekcja wykazała, że jednostka OSP Sławnikowice spełnia wymagania i może prowadzić działania ratowniczo-gaśnicze i po długiej przerwie została włączona do JOT.

Druhom ze Sławnikowic gratulujemy i życzymy satysfakcji z wykonywanych zadań.

print

Zobacz także: