OSP Trójca z wizytą w PP „Krasnoludki”

28.08.2018r.
Drukuj

W środę 09 maja, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trójcy odwiedzili Publiczne  Przedszkole „Krasnoludki” w Jędrzychowicach. Zasadniczym celem, który przyświecał zaplanowanej wizycie było propagowanie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, wykorzystywania numerów alarmowych oraz przybliżenie wykonywanego zawodu. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaków i w jakich okolicznościach można wzywać Straż Pożarną, która nie tylko gasi pożary, ale również jest wzywana do wypadków – nie tylko samochodowych,  do skażeń chemicznych, do usuwania gniazd owadów i innych zadań. Dzieci wysłuchały prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych, a przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu  do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Nasze „Krasnoludki” z bliska miały możliwość podziwiania wyposażenia, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę,  a każda „krasnoludkowa grupa” otrzymała pluszową maskotkę – „Misia Strażaka”.

 

Dyrektor i Grono Pedagogiczne

Publicznego Przedszkola „Krasnoludki” w Jędrzychowicach, wraz z dziećmi

serdecznie dziękują

strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trójcy

 za współpracę z naszym przedszkolem

oraz

z okazji dnia św. Floriana – Waszego patrona – pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia,

wyrazy szacunku i uznania za ofiarną służbę, trud i poświęcenie.

 

Dziękujemy!

print

Zobacz także: