Ostatnie pożegnanie Kazimierza Janika

01.08.2022r.
Drukuj

W piątek 29 lipca br. odbył się pogrzeb Kazimierza Janika, Wójta Gminy Zgorzelec w latach 1986-2014.

Ostatnie pożegnanie odbyło się w kościele pw. Św. Bonifacego w Zgorzelcu. Ceremonię Mszy św. pogrzebowej celebrował ks. Proboszcz Maciej Wesołowski, natomiast okolicznościowe kazanie wygłosił Kanclerz Kurii Diecezji Legnickiej Józef Lisowski. Podczas uroczystości w kościele w słowach ostatniego pożegnania przemawiał Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, Dyrektor WS SP ZOZ Zofia Barczyk oraz ks. Stanisław Polonis.  

Po mszy św. ciało zmarłego Kazimierza Janika w kondukcie żałobnym, przy udziale orkiestry dętej zostało odprowadzone na wieczny odpoczynek i złożone w grobie w alei zasłużonych na cmentarzu komunalnym w Zgorzelcu.

Byłego Wójta żegnała rodzina, przedstawiciele samorządów z terenu Województwa Dolnośląskiego, delegacje służb mundurowych, przedstawiciele stowarzyszeń i wielu innych związków, duchowieństwo, emerytowani i obecni pracownicy Urzędu Gminy Zgorzelec, Sołtysi oraz lokalna społeczność.

Na cmentarzu za wszystkie lata współpracy i znajomości ze zmarłym Kazimierzem Janikiem, dziękował Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Zgorzelcu Franciszek Wurszt.

Podczas całej ceremonii pogrzebowej była wystawiona księga kondolencyjna, w której każdy mógł dokonać wpisu, oddając hołd zmarłemu. W trakcie ostatniego pożegnania przy trumnie, zabrzmiał ulubiony utwór zmarłego – „Płoną góry, płoną lasy” zespołu Czerwone Gitary.

 

 

print

Zobacz także: