Ostatnie wolne miejsca w Laboratorium Miasta Dzieci

12.08.2020r.

Za niecały tydzień, 17 sierpnia, rozpocznie się Laboratorium Miasta Dzieci. Spotkanie to jest alternatywą dla odbywającego się co dwa lata Miasta Dzieci. Dla chętnych do wzięcia udziału w projekcie są jeszcze wolne miejsca.

Projekt potrwa 6 dni, do 22 sierpnia. Uczestnicy będą mieli okazję testować m.in. nowe zawody lub zastanawiać się, jak mógłby przebiegać w przyszłości przykładowy dzień w Mieście Dzieci.

Oferta skierowana jest do 20 młodych ludzi z Polski i Niemiec w wieku od 12 do 14 lat.

Zaplanowany przez organizatorów program zajęć realizowany będzie w siedzibie stowarzyszenia esta e.V. w Görlitz. Zawiera on rozmaite warsztaty, podczas których zostaną wytyczone nowe kierunki działań dla przyszłorocznej edycji projektu. Poza tym na uczestników czekają różnorodne atrakcje w czasie wolnym oraz nocleg w Radzimowie (niedaleko Zgorzelca).

Zapisy i koszty uczestnictwa:

Opłata za uczestnictwo (w tym koszty transportu, zakwaterowanie i wyżywienie):

60€ / 130 zł za cały tydzień

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie. Rezerwacji można dokonywać za pośrednictwem maila info@nmus.de.

Fundatorzy projektu:

Konkurs pomysłów Saksońskiego Funduszu (Mitmach-Fonds) został zainicjowany przez Rząd Kraju Związkowego Saksonia. Działanie to jest współfinansowane z podatków Wolnego Kraju Związkowego Saksonii na podstawie budżetu przyjętego przez posłów saksońskiego Landtagu.

Stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen e.V. otrzymało od Saksońskiego Funduszu (Mitmach-Fonds) nagrodę pieniężną na wdrożenie podczas Laboratorium Miasta Dzieci laboratorium MINT, które jest dedykowane zawodom z dziedziny matematyki, informatyki, nauk przyrodniczych i techniki. Podczas Laboratorium Miasta Dzieci uczestnicy zajmą się m.in. cyfrową kartą identyfikacyjną Miasta Dzieci lub analogowym wywoływaniem zdjęć cyfrowych.

Projekt wsparła FundacjaKulturstiftung des Freistaates Sachsen“. Działanie to jest współfinansowane z podatków Wolnego Kraju Związkowego Saksonii na podstawie budżetu przyjętego przez posłów saksońskiego Landtagu.

Projekt współfinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży oraz Lions-Club Görlitz.

źródło: MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V.