Otwarcie wystawy „1000 & Twoje spojrzenie” z trójnarodowym meczem piłki nożnej

12.09.2022r.
Drukuj

W sobotę, 17 września w Szkole Budowlanej w Zittau zostanie otwarta ostatnia część projektu „1000 & Twoje spojrzenie”. W letnich miesiącach festiwal zapraszał zwiedzających na transgraniczne spotkania w formie wystawy plenerowej i festiwalu zapachów na Trójstyku. W ramach projektu po raz pierwszy udostępniona zostanie ponownie dawna szkoła budowlana przy Theaterring. Tam, gdzie kiedyś odbywały się szkolenia w zawodach budowlanych, a później mieściło się centrum kształcenia dorosłych, Muzea Miejskie w Zittau po 10 latach pustki zapraszają teraz na wystawę sztuki.

W szkole, na parterze, znajduje się „Centrum Pytań Otwartych” – niezależna instalacja artystyczna. Na pierwszym i drugim piętrze znajdziemy kolejne instalacje przestrzenne, a także obrazy, rysunki, rzeźby i inne prace  z wykorzystaniem różnych technik. W ramach tego partycypacyjnego projektu uruchomiona zostanie również kawiarnia. Tutaj zwiedzający będa mieli możliwość wzięcia udziału
w wywiadzie i spisać swoje własne doświadczenia dla potomnych. Oprócz tego kawiarnia zaprasza do wzięcia udziału w grze zespołowej i skorzystania ze stacji sztucznej inteligencji, gdzie będzie można napisać pieśń przyszłości.

Zanim jednak ponownie otworzymy ten piękny budynek dla naszych gości, chcemy wspólnie świętować w sportowym stylu. Trójnarodowy mecz piłki nożnej3Kick” pokaże, że współpraca transgraniczna znowu ma się bardzo dobrze. O godz. 15 w parku Weinaupark w Zittau rozpocznie się trójnarodowy turniej piłki nożnej „3Kick” z udziałem juniorów. O godz. 17.00 sześciu seniorów z Czech, Polski i Niemiec zagra przeciwko sobie i ze sobą. Celem jest bowiem spontaniczne wsparcie drużyny, która jest atakowana, aby wspólnie bronić bramki i nie dopuścić do utraty punktu. W ten sposób przeciwnicy w ułamku sekundy mogą stać się przyjaciółmi. Co się bowiem bardziej liczy w życiu, aniżeli znalezienie dobrego sposobu na wspólną współpracę wśród przeciwników?

Więcej informacji i wszystkie terminy na stronie:
https://www.1000unddeinesicht.eu/?lang=pl

Godziny otwarcia wystawy 1000 & Twoje spojrzenie
18.9.-30.12.2022 und 14.4.-1.7.2023 czw/pt godz. 10-17, sob/nd godz. 14-18

Muzea Miejskie Zittau Klosterstraße 3, 02763 Zittau
Tel: 03583-55479-0, FAX 03583-55479-210 www.museum-zittau.de
museum@zittau.de

źródło: Magdalena Zielińska-König w imieniu organizatorów Festiwalu i wystawy „1000 & Twoje spojrzenie”

print

Zobacz także: