Pasowanie gminnych pierwszaków

17.10.2022r.
Drukuj

12 i 13 października w gminnych placówkach oświatowych odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia pierwszej klasy.

Pasowania odbyły się w Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Łagowie i Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarskiej Wsi.

Część artystyczną przygotowały dzieci z klasy I. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały program artystyczny. Następnie pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na uczniów swoich szkół. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia oraz podarunki od starszych kolegów i zaproszonych gości. Po części oficjalnej dzieci udały się na słodki poczęstunek do swojej klasy. Uroczystość w Żarskiej Wsi uświetniła obecność Zakładowej Orkiestry Dętej PGE GiEK S.A.

W pasowaniach udział wzięli Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji Barbara Mędrek-Rutowicz, Radni Gminy Zgorzelec, Sołtysi oraz rodzice i dziadkowie.

 

Łagów

Żarska Wieś

print

Zobacz także: