Pasowanie gminnych pierwszaków

15.10.2021r.
Drukuj

14 i 15 października w gminnych placówkach oświatowych odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia pierwszej klasy.

Pasowania odbyły się w Szkole Podstawowej im. Osadników Wojskowych w Trójcy i Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarskiej Wsi.

Część artystyczną przygotowały dzieci z klasy I. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali i śpiewali piosenki. Po programie artystycznym pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na uczniów swoich szkół, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia oraz podarunki od starszych kolegów i zaproszonych gości. Po części oficjalnej dzieci udały się na słodki poczęstunek do swojej klasy.

W uroczystości wziął udział Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, Radny Gminy Zgorzelec, Sołtysi oraz rodzice i dziadkowie.

Trójca

Żarska Wieś

print

Zobacz także: