Pasowanie pierwszoklasistów w Żarskiej Wsi

14.10.2019r.
Drukuj

11 października br. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarskiej Wsi odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Uroczystość pasowania uczniów klas I rozpoczęła się wystąpieniem Dyrektora Szkoły – Pani Bożeny Pawełek, która powitała wszystkich zebranych i podkreśliła, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły w Żarskiej Wsi.

Część artystyczną przygotowały dzieci z klasy I, zaprezentowały wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Swój program artystyczny rozpoczęły wspaniałym wykonaniem poloneza. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po programie artystycznym Pani Dyrektor uroczyście pasowała uczniów, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia oraz podarunki od starszych kolegów i zaproszonych gości. Po części oficjalnej dzieci udały się na słodki poczęstunek do swojej klasy.

W uroczystości w imieniu Wójta Gminy Zgorzelec udział wzięła Pani Barbara Mędrek – Rutowicz – Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji Urzędu Gminy, Radni Gminy Zgorzelec, Sołtysi, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły.

 

 

print

Zobacz także: