Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec – Patronat zamiast nocy z fajerwerkami

28.12.2023r.
Drukuj

Zoo Görlitz prosi o przekazywanie datków dla zwierząt na przełomie roku

Podczas gdy wiele osób radośnie wita Nowy Rok, Sylwester to noc grozy dla większości zwierząt dzikich oraz domowych. Przerażają je głośne petardy, syczące rakiety oraz jasne błyski.  W konsekwencji u zwierząt często powstają śmiertelne urazy w wyniku prób ucieczki, a także poważne urazy psychiczne w postaci zaburzeń lękowych.

W Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec na niebezpieczeństwo najbardziej narażone są zwierzęta „uciekające” w chwili przestraszenia, takie jak zagrożone wyginięciem jelenie sika, gazele dżejran, kangury oraz liczne gatunki ptaków. W wyniku stresu pewnej sylwestrowej nocy, samica kangura wyrzuciła swoje młode z torby, które następnie zmarło z powodu wyziębienia. Aby jak najlepiej zapobiegać takim scenariuszom, już kilka tygodni przed sylwestrem zwierzęta są przyzwyczajane do głośnych odgłosów, które płyną w nocy z głośników zamieszczonych na wybiegu.  W samą noc sylwestrową na szyby zawieszane są zasłony, które chronią zwierzęta przed błyskami światła. A dyrektor zoo wraz z pracownikami pozostają na miejscu, aby sprawdzać jak czują się zwierzęta. Następnego ranka po nocy sylwestrowej zbierają z wybiegów duże ilości pozostałości po fajerwerkach. Połknięcie ich przez zwierzęta, mogłoby doprowadzić do śmierci spowodowanej utknięciem ciała obcego w przewodzie pokarmowym.

Jako alternatywne postanowienie noworoczne, sugeruje on, aby zainwestować zaoszczędzone pieniądze na przykład w przyszły projekt „Zagrożone niedźwiedzie tybetańskie dla Görlitz”. 5€, 25€ lub 100€ – każda, nawet najmniejsza kwota wspiera! Wpłacając kwotę od 200 € możesz stać się częścią projektu!

Więcej informacji

Źródło: Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

print

Zobacz także: