Pięknieją kolejne miejscowości w gminie

01.06.2021r.
Drukuj

Nowe nasadzenia roślin, ozdobne instalacje i tablice informacyjne –  mieszkańcy Łagowa, Jerzmanek i Łomnicy postanowili odświeżyć wygląd swoich miejscowości.

Mieszkańcy wspólnie dbają o rozwój swojej społeczności. W ten sposób udaje im się samodzielnie realizować niewielkie inwestycje i owocnie przeprowadzać akcje upiększania sołectw.

W Łagowie mieszkańcy przy Bibliotece Gminnej posadzili nowe krzewy, w planach są jeszcze donice z kwiatami oraz kolejne nasadzenia.

W Jerzmankach mieszkańcy posadzili kilkanaście miododajnych drzew- czereśni, na terenie miejscowości stanęło kilkanaście kwiatowych instalacji. Wykoszone zostało również pobocze drogi powiatowej w kierunku Zgorzelca.

W Łomnicy stanęła nowa tablica informacyjna, witacz przy wjeździe został poddany renowacji. W centralnej części miejscowości stanęło również duże serduszko na plastikowe nakrętki.

Warto wiedzieć, że każda wieś dysponuje środkami finansowymi z budżetu gminy. Wydatkowane są one różnie, w większości przeznaczane są na upiększanie wsi.

 

ŁAGÓW

JERZMANKI

ŁOMNICA

print

Zobacz także: