Pierwsze potomstwo wśród małych krewnych słoni w ZOO Görlitz-Zgorzelec

21.12.2023r.
Drukuj

Bliźnięta, których płci jeszcze nie zidentyfikowano, są pierwszym potomstwem, przybyłych do Zoo Görlitz w 2022 roku, góralków zaroślowych. Po okresie ciąży trwającym około siedmiu i pół miesiąca, młode przyszły na świat całkowicie owłosione i w pełni rozwinięte.

„Od pierwszego dnia bliźnięta wykazywały imponującą zwinność i bez wysiłku podążały za matką, także na wyższe części wybiegu” – z entuzjazmem opowiada o potomstwie kurator zoo Catrin Hammer.

Na pierwszy rzut oka, ważące do 3 kg torbacze wyglądają jak gryzoń wielkości królika. Ich najbliższymi taksonomicznymi krewnymi jednak są słonie i manaty. W przeciwieństwie do nich, potrafią się doskonale wspinać, co umożliwiają im grubo wyściełane opuszki stóp. Te aktywne w ciągu dnia i dość towarzyskie zwierzęta, żyją głównie na skałach lub drzewach na wschodnioafrykańskiej sawannie.

Pomimo zimowych temperatur, goście odwiedzający Zoo Görlitz mogą obserwować pięcioosobową grupę góralków na ich wybiegu i mieć wyjątkowy wgląd w życie rodzinne tych fascynujących zwierząt.

źródło: Tierpark Görlitz Zgorzelec Nasze Zoo

print

Zobacz także: