Piknik strażacki w Radomierzycach

06.06.2022r.
Drukuj

W sobotę 4 czerwca na terenie CRT w Radomierzycach odbył się „Piknik Strażacki” z okazji Dnia Strażaka przypadający na 4 maja oraz Dnia Dziecka.
Przybyłych do Radomierzyc strażaków z Polski i Niemiec, druhów z MDP oraz zaproszonych gości przywitał Wójt Piotr Machaj i Prezes Związku Gminnego OSP RP Arkadiusz Furmaniak.
Po oficjalnym przywitaniu Prezes OSP Radomierzyce Sławomir Myśliwiec oraz Komendant Straży Pożarnej z Hagenwerder / Tauchritz Rainer Gothert podpisali list intencyjny z okazji 20-lecia współpracy obu jednostek.
Podczas pikniku 6 druhów z MDP otrzymało honorowe odznaczenia, a Prezesi z jednostek OSP Trójca, Radomierzyce, Gronów, Sławnikowice i FF Hagenwerder/Tauchritz otrzymali okolicznościowe upominki.
Drużyn MDP z Polski i Niemiec brały udział w konkurencji „SPITZENHAUS” – gaszenie domku oraz tor przeszkód. Podczas festynu odbył się również pokaz udzielania pierwszej pomocy.
Dla dzieci organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Dla najmłodszych m.in. ścianka wspinaczkowa, dmuchane zjeżdżalnie, gry i zabawy. Animacje prowadziły panie z agencji animacji i kultury „Tik Tak” przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach. Podczas pikniku organizatorzy zadbali o poczęstunek dla przybyłych gości, głównym daniem był pieczony świniak. Czas umilał występ zespołu Górnołużyckie Błękitne Kamizelki z Łagowa.
Wśród zaproszonych gości byli włodarze Gminy Zgorzelec oraz Powiatu Zgorzeleckiego, Radni i Sołtysi, Dyrektorzy jednostek organizacyjnych, przedstawiciele służb mundurowych – Straży Pożarnej i Straży Granicznej z Polski i Niemiec oraz przedstawiciele duchowieństwa.

print

Zobacz także: