Piknik zdrowotny w Sławnikowicach

07.08.2023r.
Drukuj

W sobotę 5 sierpnia br. w Sławnikowicach odbył się piknik zdrowotny zorganizowany przez OSP w Sławnikowicach i Stowarzyszenie „Wspólnie w przyszłość”.

Podczas pikniku można było skorzystać z ważnych i ciekawych porad – jak dobrze badać pierś damską i męską, zbadać wzrok, zdrowego żywienia, zmierzyć poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze jak również zrelaksować się podczas masażu stóp, odbyła się ciekawa prelekcja Pana Lucjana Ilnickiego – specjalisty pulmonologii i chorób dziecięcych.

W wydarzeniu udział wzięli Bogatyńskie Stowarzyszenie Diabetyków „Insulinka”, Bogatyńskie Stowarzyszenie Pielęgniarek „Złoty czepek”, Optometrysta Pani Karolina Słomka-Majkut,  Stowarzyszenie Amazonek i osób z chorobą nowotworową w Zgorzelcu, Stowarzyszenie mężczyzn z chorobami prostaty „Gladiator”, Specjalista zdrowego odżywiania Małgorzata Korelin, Stowarzyszenie Charytatywne Polski Komitet Pomocy Społecznej, Interclub Femina Zgorzelec, Koło Gospodyń Wiejskich Sławnikowice, Klub Seniora „Druga Młodość” w Gronowie, OSP i MDP Gronów, MDP Sławnikowice, stoiska z pięknymi wyrobami ręcznymi.

W pikniku wziął udział Wójt Piotr Machaj.

Zadanie dofinansowane zostało w ramach projektu Busola na inicjatywy społeczne sfinansowanego ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

źródło: OSP w Sławnikowicach

print

Zobacz także: