Piłkarskie podsumowanie jesieni

16.12.2020r.
Drukuj

Zakończyła się runda jesienna na niższych szczeblach rozgrywek piłkarskich. Gminę Zgorzelec reprezentują trzy zespoły Apis Jędrzychowice (IV liga), Iskra Łagów (liga okręgowa) oraz Lech Ręczyn (Klasa A).

Apis bieżący sezon rozpoczął słabo, zespół miał problemy kadrowe. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że los na start przydzielił zespołowi z Jędrzychowic dwóch głównych kandydatów do awansu – Karkonosze oraz Chrobry II. O początkowych problemach w klubie nikt już nie pamięta. Apis zanotował serię 15 spotkań bez porażki. 11 z tych pojedynków wygrał, a ostatnie z nich w 21 listopada w Leśnej. Mecz z Włókniarzem goście rozpoczęli w najlepszy możliwy dla siebie sposób, do przerwy wygrywali 2:0. Zespół trenera Gerarda Jurewicza kontrolował sytuację po zmianie stron i dołożył jeszcze jednego gola. Zespół z Jędrzychowic umocnił się na trzecim miejscu, zdobywając w rundzie jesiennej 37 pkt.

Piłkarze Iskry Łagów po bardzo dobrej jesiennej serii – 12 wygranych meczy (12 wygranych, 2 remisy i 1 porażka) zajmuja drugie miejsce w ligowej tabeli z tą samą ilością 35 pkt jak lider Pogoń Świerzawa. Na zakończenie rundy jesiennej 11 listopada piłkarze z Łagowa zmierzyli się w meczu derbowym z Nysą Zgorzelec. Rozegrane na zgorzeleckim stadionie spotkanie zakończyło się wygraną Iskry 2:0. Ponad 20 lat musieliśmy czekać na derby Iskry Łagów z Nysą Zgorzelec. Ostatni raz obydwa zespoły rywalizowały ze sobą w ramach rozgrywek ligowych w połowie lat 90 ubiegłego wieku.

Trzeci klub z naszej gminy Lech Ręczyn rywalizuje w na przedostatnim szczeblu piłkarskich rozgrywek, w A-klasie. Zespół z Ręczyna nie radził sobie najlepiej tej jesieni, w ligowej tabeli zajmuje 13 miejsce. Lech odnotował 2 wygrane 2 remisy i 11 porażek. Trzymamy kciuki by na wiosnę piłkarze z Ręczyna przechylili szalę na swoją korzyść.

W związku z wprowadzeniem obostrzeń wszystkie mecze odbywały się bez udziału publiczności.

źródło: iskra.lagow.info/jg24.pl