Podsumowanie XI edycji ZLF

22.06.2018r.
Drukuj

Za nami XI edycja Zgorzeleckiej Ligi Futsalu pod patronatem Burmistrza Miasta Zgorzelec. Po zaciętej rywalizacji, która trwała ponad trzy miesiące, mistrzostwo po raz pierwszy wywalczył Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii. Drugie miejsce przypadło Unitalowi, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Fc Sety, dla których są to pierwsze medale w tych rozgrywkach.

 

Po rozegraniu ostatniej kolejki, zawodnicy oraz sponsorzy zgromadzili się w Tawernie NAOUSSA w Zgorzelcu, gdzie podsumowano XI edycję ZLF, która rozgrywana była na hali CSR w Zgorzelcu przy ul. Maratońskiej. Na początku organizatorzy (Bartek Ćwiok i Adam Łuszczyk) wręczyli przybyłym gościom skromne statuetki w podziękowaniu za pomoc w organizacji ligi futsalu, w której wzięło udział ok. 150 zawodników. Następnie, Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj oraz w zastępstwie za Burmistrza Miasta Zgorzelec Lucyna Burczyńska, wręczyli wszystkim drużynom pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Trzy najlepsze drużyny odebrały dodatkowo medale oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli Maciej Twardowski (TWARGUM), Zbigniew Kozłowski (PWiK „Nysa”) oraz Paweł Jabłoński (firma C3). Po dekoracji drużyn, nagrody oraz statuetki z rąk Witolda Jaśkiewicza (BIURO PROJEKTOWE), odebrali zawodnicy wyróżnieni do „piątki sezonu”. W tym roku statuetkę oraz nagrodę specjalną dla najlepszego zawodnika rozgrywek ufundował sklep LEROY MERLIN. Wyróżnieni zawodnicy to: Jaworski Paweł (najlepszy zawodnik), Nafalski Łukasz (najlepszy bramkarz), Michalkiewicz Tomasz (najlepszy strzelec – 21 bramek), Lenik Aleksander oraz Szczęsny Bartosz. Również sędziowie otrzymali pamiątkowe statuetki, które wręczyła Grażyna Robecka (BIURO OBRACHUNKOWE). Wzorem ubiegłych lat, środki zebrane z opłat za kartki, organizatorzy przeznaczyli na cel charytatywny, tym razem dla ciężko chorego chłopca – zawodnika grupy młodzieżowej NYSY Zgorzelec.

 

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim zawodnikom oraz kibicom za wspólne emocje sportowe i zapraszają do wspólnej zabawy również w kolejnej XII już edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu.

Szczególne podziękowania dla wszystkich sponsorów ZLF, którzy wsparli nas w tym roku:

 • Burmistrz Miasta Zgorzelec – Pan Rafał Gronicz,
 • Wójt Gminy Zgorzelec – Pan Piotr Machaj,
 • ZET DATA – Pan Maciej Tokarz (sponsor główny),
 • BIURO OBRACHUNKOWE – Pani Grażyna Robecka,
 • CENTRUM PSYCHOLOGII PRACY – Pani Małgorzata Rek,
 • AD-BUD DESIGN – Pani Adrianna Lipniacka,
 • TWARGUM – Pan Maciej Twardowski,
 • BIURO PROJEKTOWE – Pan Witold Jaśkiewicz,
 • BM PROJEKT – Pan Marek Białaszczyk,
 • Prezes PWiK „NYSA” – Pan Zbigniew Kozłowski,
 • Prezes INSBUD – Pan Jerzy Frania,
 • Dyrektor LEROY MERLIN – Pan Krzysztof Wołoszyn,
 • COM – Pan Daniel Wołoszczuk,
 • C3 – Pan Paweł Jabłoński,
 • Tawerna NAOUSSA – Pan Nikos Rusketos,
 • Firma JAKO,
 • Redaktor Naczelna ZINFO – Pani Justyna Orlik.

 

Na kolejne emocje związane z rozgrywkami Zgorzeleckiej Ligi Futsalu, firma DIDA SPORT zaprasza od listopada 2018 roku.

print

Zobacz także: