Pojemnik na nakrętki w Gronowie

18.01.2022r.
Drukuj

Pojemnik w kształcie wozu strażackiego przeznaczone do zbierania plastikowych nakrętek stanął przy świetlicy wiejskiej w Gronowie.

Metalowe pojemniki na plastikowe nakrętki to forma pomocy charytatywnej. Nakrętki, które zamiast trafić do śmieci, otrzymają drugie życie, po ich przerobieniu na surowiec wtórny. Zebrane środki finansowe ze sprzedaży nakrętek trafią do potrzebujących.

Pomysłodawcą pojemnika w kształcie wozu strażackiego jest Prezes OPS Gronów Kazimierz Olczak, a powstał przy pomocy strażaków z OSP Gronów i dzieci MDP Gronów.

Na terenie Gminy Zgorzelec, pojemniki na nakrętki w kształcie serc stoją już w Przesieczanach, Trójcy, Radomierzycach, Łomnicy, Łagowie, Jędrzychowicach, Ręczynie i Gozdaninie.

Zachęcamy naszych mieszkańców do zapełniania serc nakrętkami. Można tam wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to być nakrętki np. po napojach, mleku czy jogurtach. W pojemniku zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej.

print

Zobacz także: