Półkolonie w Gminie Zgorzelec

02.08.2022r.
Drukuj

Po zakończeniu roku szkolnego 2021/2022 rozpoczęły się półkolonie w szkołach na terenie naszej gminy, trwały do połowy lipca br.

Półkolonie to najlepszy sposób na aktywne oraz twórcze spędzanie czasu latem przez dzieci i młodzież. Uczestnicy półkolonii korzystali z wielu atrakcji jakie przygotowali dla nich organizatorzy. Zorganizowano wiele zajęć twórczych w szkołach – gry i zabawy, warsztaty kulinarne, plastyczne a także wiele wycieczek m.in. do Teatru w Jeleniej Górze na przedstawienie „Cyrk doktora Dolittle” wraz z warsztatami teatralnymi oraz warsztaty ceramiczne Bolesławcu i Rudzicy. Wiele atrakcji czekało na uczestników w Western City pod Karpaczem, Dinoparku w Szklarskiej Porębie oraz w Karkonoskim Parku Ducha Gór GIGANTEI w Przesiece i „Magicznej Pławnej”.

Podczas wycieczki do Czech dzieci odwiedziły ZOO w Libercu. Mogły tam zobaczyć na żywo wiele gatunków dzikich zwierząt, które dotąd widziały tylko w książkach i telewizji. Drugą atrakcją tej wycieczki była IQlandia. Uczestnicy mogli zaobserwować wiele ciekawych doświadczeń fizycznych.

W trakcie półkolonii przeprowadzono bardzo ważne zajęcia w Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu. Podczas zajęć edukacyjnych w sali „Ognik” dzieci przypomniały sobie jak należy zachować się w przypadku pożaru. W trakcie realizacji zajęć m.in. wykorzystywane były filmy edukacyjne oraz symulator, który wyglądem przypomina domek dla lalek, a obsługiwany za pomocą specjalnej aplikacji.

W kolejnych dniach dzieci przeniosły się do „Wioski czarów i magii” w Spytkowie, gdzie pod opieką czarodziejek uczestniczyły w warsztatach artystycznych, grach i zabawach terenowych, korzystały ze ścieżki zmysłów i igrzysk czarodziejów.

Słoneczna pogoda sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu, na wodnym placu zabaw w Łagowie – Qrka Wodna. Tutaj dzieci spędziły czas na niezapomnianej zabawie korzystając z różnego rodzaju basenów, zjeżdżalni wodnych, dmuchanych zamków.

Półkoloniści wybrali się również do Multikina w Zgorzelcu, gdzie obejrzeli  film „Minionki”. Uwieńczeniem tego magicznego czasu był pyszny poczęstunek. Półkolonie zostały  sfinansowane z budżetu Gminy Zgorzelec, uczestniczyło w nich ok.180 dzieci.

Dzięki ogromowi atrakcji i zaangażowaniu dyrekcji oraz opiekunów dzieci doświadczyły wielu przygód i fantastycznej zabawy co wywołało w nich niezapomniane emocje.

Szkoła w Łagowie

Szkoła w Osieku Łużyckim

Szkoła w Trójcy

Szkoła w Jerzmankach

Szkoła w Żarskiej Wsi

print

Zobacz także: