Polsko-niemieckie spotkanie seniorów w Gozdaninie

18.10.2021r.
Drukuj

W sobotę 16 października w świetlicy wiejskiej w Gozdaninie odbyło się spotkanie integracyjne Klubu Seniora w Gozdanina z Klubem Seniora „Giza” z Görlitz.

Klub Seniora z Gozdanina prowadzi działalność integracyjną, kulturalną i turystyczną dla seniorów w swojej miejscowości, zapobiega poczuciu osamotnienia i zachęca do zwiększenia aktywności społecznej i zdrowotnej ludzi starszych.

W miniony weekend Seniorzy z Gozdanina gościli Seniorów z Görlitz. Celem spotkania było zacieśnianie więzi seniorów z Polski i Niemiec. Oprócz smacznych potraw jakie własnoręcznie przygotowały członkinie klubu, seniorzy zaprezentowali swoje rękodzieło jakie wykonują podczas zajęć w świetlicy.

Seniorzy z Niemiec przywieźli prezent – drzewo – orzech włoski,  które wspólnie posadzili na terenie przy świetlicy.

Dla zebranych przygrywał Mariusz Kozak – Studio Tańca MAR-KO, spotkanie  zakończyło się zabawą taneczną.

print

Zobacz także: