Polsko-niemieckie warsztaty dla nauczycieli i multiplikatorów „Zrozumieć historię”

26.05.2022r.
Drukuj

Stowarzyszenie MEETINGPOINT MEMORY MESSIAEN e.V. w Görlitz, we współpracy z Fundacją Pamięć, Edukacja, Kultura w Zgorzelcu, zaprasza do udziału w polsko-niemieckich warsztatach dla nauczycieli i multiplikatorów „Zrozumieć historię“, które odbędą się 14 czerwca 2022 r. (wtorek) w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura w Zgorzelcu (Miejsce Pamięci Stalag VIII A). Warsztat jest organizowany w ramach projektu „Latarnie PNWM”, przy dofinansowaniu ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

W ramach wydarzenia zaprezentowana zostanie oferta edukacyjna Miejsca Pamięci Stalag VIII A, stanowiąca uzupełnienie do zajęć szkolnych z zakresu edukacji historycznej i regionalnej.  Oferta składa się z modułów edukacyjnych, skierowanych do młodzieży w wieku od 12 lat. Moduły umożliwiają realizację zajęć w różnorodnych wariantach, począwszy od 2-3-godzinnych oprowadzań po miejscu pamięci, jednodniowych seminariów po kilkudniowe pobyty edukacyjne. Podczas warsztatu uczestnicy poznają w praktyce wybrane elementy oferty.

Warsztat jest skierowany do nauczycieli, edukatorów, multiplikatorów, przedstawicieli instytucji i organizacji edukacyjnych oraz wszystkich osób zainteresowanych edukacją historyczną i regionalną z terenu dolnośląsko-saksońskiego pogranicza, którzy chcą poznać ofertę edukacyjną Miejsca Pamięci Stalag VIII A.

Zgłoszenia: Aby wziąć udział w warsztatach, należy zgłosić się za pośrednictwem formularza online (https://forms.gle/CcFkitg9hDufiUL8A) lub e-mailem (leuchtturm@meetingpointmm.eu) do 07.06.2022 r. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne.

Program oraz więcej informacji na temat wydarzenia znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: www.meetingpoint-memory-messiaen.eu.

Źródło: MEETINGPOINT MEMORY MESSIAEN e.V.

print

Zobacz także: