Ponad 2 tys maseczek uszyły KGW i Rady Sołeckie dla mieszkańców gminy

05.05.2020r.
Drukuj

Ponad 2 tys. szt. maseczek uszyły Koła Gospodyń Wiejskich i Rady Sołeckie z miejscowości Gminy Zgorzelec. Maseczki są rozdawane mieszkańcom.

Do akcji szycia maseczek włączyły się Kola Gospodyń Wiejskich z Gozdanina, Ręczyna, Sławnikowic i Jerzmanek oraz Rady Sołeckie z Jędrzychowic, Łagowa i Żarskiej Wsi. Do akcji nie trzeba było nikogo namawiać, z inicjatywy oddolnej szycie maseczek zaczęło się w Gozdaninie, kolejne miejscowości chętnie się przyłączały.

Urząd Gminy Zgorzelec zakupił i przekazał materiały do uszycia maseczek wielokrotnego użytku, które są nieodpłatnie przekazywane przez Radnych i Sołtysów mieszkańcom wszystkich miejscowości w naszej gminie. Kryterium przekazania odpowiedniej ilości maseczek jest liczba osób w domu lub mieszkaniu. Na tę chwilę uszytych i rozdanych jest ponad 2 tys. maseczek, akcja trwa dalej dopóki będzie zapotrzebowanie. Nadmiary uszytych maseczek zostaną dostarczone do urzędu gminy. Następnie Wójt przekaże maseczki Sołtysom pozostałych miejscowości, w których nie było możliwości szycia.

W normalnym czasie szycie odbywałoby się w świetlicach wiejskich, jednak by zachować procedury ostrożności w tym trudnym czasie maseczki powstają w domach.

Maseczkę należy założyć umytymi rękami, po użyciu ostrożnie ściągnąć i wyprać w gorącej wodzie (minimum 3 minuty). Po wysuszeniu i wyprasowaniu maseczkę można użyć ponownie.

Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj bardzo dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w akcję szycia i dystrybucji maseczek.

print

Zobacz także: