Porozumienie samorządów w zakresie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Zachodniego Obszaru Integracji

16.10.2020r.

15 października 2020 r. w sali konferencyjnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbyła się konferencja sygnatariuszy Porozumienia Zachodniego Obszaru Integracji.

Podczas spotkania podpisane zostało porozumienie  o współpracy określające zasady współdziałania jednostek samorządu terytorialnego  w zakresie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Zachodniego Obszaru Integracji.

Przy pomocy ZIT, partnerstwa jednostek samorządu terytorialnego realizują przedsięwzięcia, łączące działania finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego – na poziomie poszczególnych województw w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Porozumienie o współpracy określające zasady współdziałania jednostek samorządu terytorialnego  w zakresie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Zachodniego Obszaru Integracji podpisane zostało przez 20 samorządów.

Porozumienie realizowane będzie na terenie obejmującym  gminy:

Miasto  i Gmina Bogatynia,

Powiat Bolesławiecki,

Powiat Lubański,

Powiat Zgorzelecki.

Celem Porozumienia jest określenie zasad współpracy w zakresie opracowania i zatwierdzenia dokumentu programowego dla Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Zachodniego Obszaru Integracji (ZIT ZOI). Dokument ma odnosić się m.in. do nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej 2021-2027, której istotnym  elementem będzie Rozwój Terytorialny, wynikający z postanowień Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej.

źródło: Urząd Miasta Bolesławiec