Porozumienie Wójtów zwiększa mobilność OSP

15.04.2022r.
Drukuj

13 kwietnia br. miało miejsce uroczyste przekazanie przez Piotra Machaja – Wójta Gminy Zgorzelec i Marka Wolanina – Zastępcy Wójta Gminy Zgorzelec na ręce Roberta Starzyńskiego – Wójta Gminy Sulików lekkiego pojazdu ratowniczo-gaśniczego Ford Transit 350M, w celu doposażenia i zwiększenia mobilności jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulikowie.

Pojazd będzie wykorzystywany do działań ratowniczo-gaśniczych. W przekazaniu udział wzięli druhowie z jednostki OSP Trójca i z OSP Sulików, w tym Prezes jednostki OSP Sulików – Wiesław Byczek i Prezes Zarządu Gminnego OSP w Zgorzelcu – Arkadiusz Furmaniak. Druhowie z jednostki OSP Trójca wraz z Prezesem OSP Trójca – Arturem Zadwórnym podjęli decyzję o przekazaniu jednego z czterech pojazdów druhom z Sulikowa m.in. w związku z przekazaniem przez OSP Sulików wozu bojowego na Ukrainę. To wspólne działanie druhów z Sulikowa i Trójcy na rzecz walczącej Ukrainy. Przekazany pojazd zwiększy możliwości udziału w akcjach ratowniczych i gaśniczych OSP Sulików. Działanie nie zmniejszy w żadnym stopniu  mobilność jednostki OSP w Trójcy.

print

Zobacz także: