Pracownia 3D w Jerzmankach

27.06.2018r.
Drukuj

Jedna z najnowocześniejszych w polskich szkołach podstawowych pracowni komputerowych 3D powstanie w Jerzmankach.

 

Na wniosek Dyrektora szkoły Renaty Mikołajów, Wójt Gminy Piotr Machaj podjął inicjatywę uruchomienia nowoczesnej pracowni komputerowej w Jerzmankach. W uzasadnieniu decyzji Wójt pokreślił, że „(…) nasze dzieci zasługują na najlepsze warunki edukacji, to m.in. od tych warunków zależeć będzie ich przyszłość i umiejętność radzenia sobie w życiu dorosłym. Dzisiejszych uczniów powinniśmy zachęcać do nauki również za pomocą nowoczesnej technologii. Mam nadzieję, że takim działaniem jest uruchomienie pracowni. Efekty dydaktyczne uzależnione będą również od szybkiego opanowania nowych oprogramowań i możliwości przez nauczycieli wszystkich przedmiotów, bo każdy „przedmiotowiec” będzie miał możliwość dydaktycznego wykorzystania pracowni.”

 

Do dyspozycji uczniów będzie nowoczesny projektor 3D, drukarka 3D, okulary 3D, kamera mikroskopowa WI-FI, filmy naukowe 3D (Wielka Brytania), komputer z wysokiej klasy kartą graficzna. Pracownia wyposażona zostanie również w specjalne krzesła oraz bardzo praktyczne ławki uczniowskie. Niezależnie od zajęć dydaktycznych z pracowni uczniowie będą korzystać podczas zajęć pozalekcyjnych. już dzisiaj niesamowite zainteresowanie budzi możliwość drukowania zaprojektowanych rzeczy za pomocą drukarki 3D.

 

Pierwsza technologia druku przestrzennego narodziła się za sprawą Charlesa Hulla w 1984 roku. Wynalazek opatentowany został przez niego w 1986 r., a pierwszym wydrukowanym przedmiotem była filiżanka dla żony Hulla. Dziś technologia 3D, w tym drukowania, wkroczyła do naszej gminy, Szkoły Podstawowej w Jerzmankach, która stawia na nowoczesność w dynamicznie rozwijających się możliwościach informatycznych.

print

Zobacz także: