Premiera filmu o współpracy ponad granicami w ramach Interreg

19.04.2021r.
Drukuj

Interreg od 30 lat w Europie, a od 16 lat w Polsce z powodzeniem wspiera współpracę między ludźmi ponad granicami. Programy Interreg ułatwiają wspólne rozwiązywanie problemów i wymianę wiedzy. Dzięki nim budowane są sąsiedzkie relacje i uczą współpracować w międzynarodowym partnerstwie. Podejmując wspólne wyzwania z zagranicznymi partnerami możemy wspólnie i skutecznie pokonywać istniejące bariery.
Zapraszamy do obejrzenia filmu o pięciu wybranych projektach z programów Interreg z udziałem podmiotów z Polski, w tym projekt „Przygoda z Nysą”. Pokazujemy w nim prawdziwe i pełne pasji historie osób, które bezpośrednio korzystają z efektów projektów lub uczestniczyły w ich realizacji. Film to tylko niewielki fragment tego, co polscy beneficjenci zyskali dzięki aktywnemu udziałowi w programach Interreg.
Zróżnicowana tematycznie oferta Interreg sprawia, że organizacje z sąsiadujących ze sobą krajów mogą wspólnie zrealizować unikalne i cenne pomysły w wielu dziedzinach życia. Kultura, edukacja, środowisko, turystyka czy innowacyjne rozwiązania to tylko część z obszarów, na które beneficjenci mogą otrzymać dofinansowanie.
W unijnych programach Interreg kluczem do sukcesu jest współpraca. Wspólne wyzwania, ale też osiągniecia jednoczą ludzi bez względu na ich miejsce zamieszkania. Widoczne zmiany na lepsze i rozwój pogranicza motywują mieszkańców do działania i podejmowania kolejnych ambitnych inicjatyw.
Współpraca popłaca. Przekonajcie się sami!

źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 

print

Zobacz także: