Premiera teledysku Worcation

18.08.2021r.
Drukuj

275-21-worcationW dniach 31.07-14.08.2021r. już po raz czternasty młodzi Europejczycy spotkali się w Europamieście Görlitz-Zgorzelec podczas międzynarodowej wymiany młodzieży Worcation.

Tegoroczna edycja projektu odbyła się pod hasłem „Zjednoczeni w różnorodności”. Młodzież pracowała w trzech grupach warsztatowych: teatralnej, muzycznej i historyczno-modelarskiej, a wyniki ich pracy zostały zaprezentowane podczas uroczystości zakończenia projektu, w piątek, 13.08.2021r. w Miejscu Pamięci Stalag VIII A.

W środę (18 sierpnia) o godz. 18:00 na kanale YouTube odbędzie się premiera teledysku, który jest wynikiem dwutygodniowej pracy grup teatralnej i muzycznej.

Premiera teledysku: https://youtu.be/b4yoRXm60vA

Wykorzystane w video oryginalne artefakty zostały wydobyte na terenie Stalagu VIII A podczas przeprowadzonych warsztatów archeologicznych w ramach projektu Worcation w latach 2018 i 2019.
Projekt Worcation 2021 został dofinansowany przez: Fundację „Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość“ w ramach programu „Europeans for peace“, Patrnerstwo na rzecz Demokracji Miasta Görlitz w ramach programu „Żywa demokracja”, Fundusz Wspierania Demokracji.
Organizatorzy składają podziękowania partnerowi – Fundacji Pamięć, Edukacja, Kultura oraz sponsorom: Gminie Zgorzelec oraz piekarni Görlitzer Brotschmiede. Patronat nad projektem Worcation 2021 objął Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz oraz Nadburmistrz Miasta Görlitz Octavian Ursu.

Źródło: MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V.

print

Zobacz także: