Projekt Kindermiasto Zgorlitz 2023!

19.07.2023r.
Drukuj

We wtorek, 18 lipca br. na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 przy ulicy Kościuszki w Zgorzelcu rozpoczął się polsko-niemiecki projekt Kindermiasto Zgorlitz. W dniach od 18 do 21 i od 24 do 27 lipca uczestniczące w projekcie dzieci w  wieku od 7 do 14 lat spędzą dwa wakacyjne tygodnie w dziecięcym miasteczku, które jest otwarte w godzinach od 9 do 16 i będą mogły spróbować swoich sił w 30 zawodach z sześciu dziedzin: gastronomia, rękodzieło, sztuka, media, administracja miejska i sport, a także zarobić własne pieniądze. Oprócz wykonywania zawodu, dzieci mogą liczyć na mnóstwo wolnego czasu, podczas którego będą czekać na nich przeróżne atrakcje takie jak wizyty w restauracjach czy występy taneczne i cyrkowe. Ponadto obywatelki i obywatele Kindermiasta wezmą udział w wyborach na burmistrza, a także będą mieli możliwość zgłaszania propozycji zmian w Kindermieście. Pod koniec każdego KiMi-tygodnia dzieci wezmą udział w festynie miejskim Kindermiasta.

Projekt Kindermiasto Zgorlitz jest organizowany przez stowarzyszenia Ca-Tee-Drale e.V. i esta e.V. pod kierownictwem Meetingpoint Memory Messiaen e.V. i sponsorowany jest przez Fundację Kultury Wolnego Związkowego Kraju Saksonia, Fundację Kreuzberg, Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży, Miasta Görlitz i Zgorzelec, Kulturelle Bildung im Kulturraum Oberlausitz – Niederschlesien 2023, Max, Erika und Ullrich – Stiftung oraz wspierany przez wiele stowarzyszeń, inicjatyw i firm z Görlitz i Zgorzelca.

Organizatorzy zachęcają również osoby dorosłe pragnące poznać strukturę Kindermiasta, które będą mogły wziąć udział w zwiedzaniu z przewodnikiem.

print

Załączniki

Zobacz także: