Prosty sposób na elektroodpady w ramach projektu decydujesz.pl

29.08.2019r.
Drukuj

Gmina Zgorzelec nieustannie dąży do ułatwienia swoim mieszkańcom pozbycia się wszystkich problematycznych odpadów komunalnych poprzez udostępnienie trzech punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, podstawianie w ramach opłaty kontenerów na gruz lub meble i inne odpady wielkogabarytowe.

Informujemy również, że ruszył projekt decydujesz.pl. To pierwszy ogólnopolski system odbioru zużytego sprzętu elektrycznego bezpośrednio z domu. W ramach projektu można w wygodny sposób pozbyć się wielkogabarytowych elektroodpadów z dowolnego miejsca w Polsce. Wystarczy, skorzystać z formularza zgłoszenia odbioru. Bezpłatnie odbierane są pralki, lodówki, zamrażarki, zmywarki i kuchenki. Małe elektroodpady np. telewizory, mikrofalówki, komputery, monitory, wiertarki, kosiarki, telefony, oprawy oświetleniowe odbierane są za opłatą 49,00 zł brutto za sztukę. Organizator umożliwia bezpłatne pozbycie się elektroodpadów małych gabarytów pod warunkiem, że zmieszczą się one wewnątrz sprzętu wielkogabarytowego, ale należy o tym powiadomić podczas zgłoszenia.

Zainteresowanych zachęcamy do skorzystania z projektu.

print

Zobacz także: