Przesieczany – mała wioska z wielkim SERCEM

16.06.2020r.
Drukuj

Prawdopodobnie największym w powiecie zgorzeleckim i jedne z większych w Polsce! W Przesieczanach powstało serce na plastikowe nakrętki.

Podobne serca są stawiane w polskich miejscowościach coraz częściej. Stoją już między innymi w Nysie, Brzegu czy Lubinie. Nakrętki, które trafiają do pojemników są przeznaczane na cele charytatywne. Pomysłodawcą wykonania serca jest Sołtys Marzena Bodo, a wykonali je dwaj panowie – Krzysztof z Rady Sołeckiej i Kacper mieszkaniec Przesieczan. Wiele godzin pracy i nieprzespanych nocy ale było warto stworzyć takie serduszko. Mieszkańcy Przesieczan chcą pomagać innym przekazując nakrętki zebrane w pojemniku.

Zachęcamy do wrzucania każdej ilości nakrętki, serduszko stoi koło kapliczki.

print

Zobacz także: