Radomierzyce miejscowość z wielkim sercem!

14.04.2021r.
Drukuj

Czerwony pojemnik w kształcie serca przeznaczony do zbierania plastikowych nakrętek stanął dziś przy wiacie w Radomierzycach.

Metalowe serca na plastikowe nakrętki to forma pomocy charytatywnej, mieszkańcy mogą do nich wrzucać plastikowe nakrętki, które zamiast trafić do śmieci, mogą otrzymać drugie życie. Po ich przerobieniu na surowiec wtórny. Zebrane środki finansowe ze sprzedaży nakrętek trafią do potrzebujących.

Inicjatorami akcji jest Sołtys i OSP w Radomierzycach przy współudziale Radnego i Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach.

Nie jest to pierwsze serce na nakrętki, które znajduje się na terenie gminy Zgorzelec. Podobne serca stoją już w Przesieczanach i Trójcy.

Zachęcamy naszych mieszkańców do zapełniania serc nakrętkami. Można tam wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to być nakrętki np. po napojach, mleku czy jogurtach. W pojemniku zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej.

print

Zobacz także: