Recital skrzypcowy Jacka Ropskiego

08.04.2019r.
Drukuj

15 kwietnia o godz. 18.00 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbędzie się Recital Skrzypcowy Jacka Ropskiego, czołowego polskiego skrzypka, wykładowcy wrocławskiej Akademii Muzycznej. W koncercie wezmą udział także zgorzeleccy pedagodzy: skrzypaczka Anna Krupa i pianista Michał Błaszczyk. Zabrzmi m.in. Koncert podwójny Jana Sebastiana Bacha. Koncert odbędzie się w ramach projektu Muzyka dla Zgorzelca, współfinansowanego przez Burmistrza Miasta Zgorzelec, Starostę Zgorzeleckiego i Wójta Gminy Zgorzelec.

         W zgorzeleckiej Szkole Muzycznej gościć będziemy Jacka Ropskiego, znamienitego skrzypka, doktora habilitowanego sztuki, adiunkta w Akademii Muzycznej imienia Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Kształcił się m.in. u legendarnego Antoniego Cofalika,  a potem w  berlińskim Universität der Künste i  w Akademii Muzycznej imienia Karola Lipińskiego we Wrocławiu, którą ukończył z wyróżnieniem w roku 2005. W 2008 roku otrzymał  stopień doktora sztuki. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych.

         Serdecznie zapraszamy zgorzeleckich melomanów, a zwłaszcza miłośników muzyki skrzypcowej w mury Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu.  Koncert poprowadzi Dorota Adaszewska. Wstęp wolny!

Dorota Adaszewska

print

Zobacz także: