Recital skrzypcowy prof. Mariusza Dereweckiego

10.11.2022r.
Drukuj

14 listopada o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbędzie się Recital skrzypcowy  Mariusza Dereweckiego, skrzypka i profesora Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu. Towarzyszyć mu będzie pianistka Magdalena Malarczyk z Akademii Sztuki w Szczecinie. Koncert organizuje Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu, a wstęp jest wolny. Usłyszymy następujące utwory: Sonatę a – moll op. 13  na skrzypce i fortepian Ignacego Jana Paderewskiego, Improwizację Michała Spisaka oraz Nigun Ernesta Blocha.

Profesor Mariusz Derewecki jest m.in. laureatem nagrody specjalnej w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Koncertuje w kraju  i  poza  granicami, dokonuje  nagrań  dla  Polskiego Radia  i Telewizji. To wielki autorytet, dlatego wcześniej poprowadzi warsztaty skrzypcowe dla uczniów zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej.

Koncert odbędzie się w ramach projektu Muzyka dla Zgorzelca współfinansowanego ze środków Gminy Miejskiej Zgorzelec i Gminy Zgorzelec. Serdecznie zapraszamy miłośników muzyki skrzypcowej!

źródło: źródło: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

print

Zobacz także: