Regionalna edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”

26.07.2021r.
Drukuj

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego serdecznie zapraszają do udziału w jubileuszowej XX edycji wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” na najlepszy regionalny produkt żywnościowy.

Konkurs odbędzie się dnia 5 września 2021 roku w Domaniowie na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II (ul. Sportowa 6, 55-216 Domaniów) w trakcie tegorocznych dożynek wojewódzkich.

Konkurs ma charakter otwarty. Przystąpić może do niego każdy producent wyrobów regionalnych i tradycyjnych z województwa dolnośląskiego, spełniający kryteria konkursowe.

Celem konkursu jest poznanie dolnośląskich, regionalnych produktów żywnościowych, osadzonych głęboko w polskiej tradycji, upowszechnianie wiedzy o możliwości wykorzystania walorów specyficznych, regionalnych produktów w ofercie lokalnego rolnictwa, turystyki i przetwórstwa. Ideą konkursu jest też przygotowanie producentów do ubiegania się o ochronę zgodną z ustawodawstwem unijnym oraz zachęcanie mieszkańców obszarów wiejskich do poszukiwania alternatywnych źródeł dochodu.

Produkty będą oceniane w następujących kategoriach:
 
I. Produkty regionalne pochodzenia zwierzęcego – Podkategorie
1. Produkty i przetwory mięsne
2. Produkty mleczne
3. Miody

II. Produkty regionalne pochodzenia roślinnego – Podkategorie
1.    Przetwory owocowe
2.    Przetwory warzywne

III. Napoje regionalne – Podkategorie
1.    Napoje bezalkoholowe
2.    Napoje alkoholowe

IV. Inne produkty regionalne (w szczególności łączące produkty roślinne ze zwierzęcymi (np. farsze).

Jeden producent może zgłosić jeden produkt w każdej kategorii.

W ramach konkursu Kapituła oceni najlepszy regionalny produkt żywnościowy. Dodatkowo zostanie nominowany laureat do nagrody honorowej „Perła 2021”, która zostanie wręczona podczas Wielkiego Finału Konkursu podczas Targów Smaki Regionów w Poznaniu.

Termin nadsyłania kart zgłoszenia – w nieprzekraczalnym terminie do dnia 29 lipca 2021 roku.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Wydział Obszarów Wiejskich
Wybrzeże J. Słowackiego 12-14
50 – 411 Wrocław
z dopiskiem: „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” 
oraz równocześnie na adres e-mail: dziedzictwo.kulinarne@dolnyslask.pl (skany kart zgłoszenia oraz wersje edytowalne).

Regulamin Konkursu na najlepszy produkt żywnościowy

Karta zgłoszenia produktu

Informacje na temat konkursu można uzyskać pod numerem telefonu 71 776- 97-36 lub 71 776-90-30, e-mail: dziedzictwo.kulinarne@dolnyslask.pl.

print

Zobacz także: