Rekrutacja do Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu

09.03.2020r.
Drukuj

4 marca Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odwiedziły dwie grupy starszaków z Przedszkola Publicznego nr 2 „Kasztankowe Przedszkole” w Zgorzelcu. Przedszkolaki wraz z nauczycielami uczestniczyły w audycjach umuzykalniających, które obejmowały mały koncert klarnetowy w szkolnej auli, wizytę w salach perkusyjnych oraz zajęcia rytmiczne.

W ten sposób zgorzelecka Szkoła Muzyczna rozpoczęła swoją rekrutację i zaprasza uzdolnione dzieci oraz młodzież wraz z rodzicami do zapoznania się z szeroką ofertą kształcenia artystycznego. To jedyna w całym Powiecie Zgorzeleckim państwowa  szkoła artystyczna prowadzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Zgorzelecka PSM, co warto podkreślić, jest placówką państwową i bezpłatną z dużą bazą instrumentów oraz biblioteką muzyczną.

Od 1 marca w sekretariacie szkoły można składać wnioski o przyjęcie do  szkoły I lub II stopnia oraz umówić się na badanie przydatności lub egzamin wstępny. Wszelkich informacji dotyczących rekrutacji udziela sekretariat w PSM przy ul. Langiewicza 29; regulamin rekrutacji oraz wnioski dostępne są na stronie internetowej. Zapraszamy!

Źródło: Szkoła Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

print

Zobacz także: