Rozpoczęcie roku szkolnego w gminnych placówkach oświatowych

01.09.2020r.
Drukuj

Za nami rozpoczęcie roku szkolnego w placówkach oświatowych na terenie Gminy Zgorzelec. Było inaczej niż zwykle, ze względu na epidemię COVID-19 z zachowaniem środków bezpieczeństwa w maseczkach i z zachowaniem dystansu społecznego.  

1 września br. uczniowie i nauczyciele rozpoczęli rok szkolny 2020/21. Nie było uroczystych apeli i tradycyjnych przemówień. Uczniowie w mniejszych grupach i w swoich klasach zostali przywitani przez dyrektorów i wychowawców.

Nasza gmina nie jest objęta żadną ze stref bezpieczeństwa, wszystkie placówki rozpoczęły rok szkolny 2020/21 zgodnie z kalendarzem. We wszystkich szkołach zapewniono środki bezpieczeństwa. Placówki są także przygotowane na ewentualną zdalną edukację, m.in. za sprawą laptopów dla uczniów i nauczycieli pozyskanych przez Gminę Zgorzelec, w ramach programu „Zdalna Szkoła” i „Zdalna Szkoła+”.

print

Zobacz także: