Rusza nowy projekt teatralno-muzyczny dla młodzieży

22.04.2022r.
Drukuj

Sounds from the past (Dźwięki z przeszłości) – to tytuł nowego polsko-niemieckiego projektu teatralno-muzycznego, którego motyw przewodni stanowi historia.

Dwumiesięczna oferta zajęć pozaszkolnych skierowana jest do młodzieży w wieku od 15 do 20 lat ze Zgorzelca i Görlitz. W ramach warsztatów młodzież zapozna się z historią byłego niemieckiego obozu jenieckiego Stalag VIII A w Zgorzelcu i pozna losy jeńców wojennych. Następnie spostrzeżenia i odczucia uczestniczek i uczestników przy pomocy sztuki, teatru i muzyki, przeistoczą się w nową formę – performance. Warsztaty poprowadzą dramaturg teatralny oraz muzyk. Pokaz końcowego spektaklu odbędzie się w ramach Festiwalu Fokus w centrum młodzieżowym Rabryka w Görlitz.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie krótkiego zgłoszenia drogą mailową: music@meetingpointmm.eu. Projekt rozpoczyna się 16 maja, kończy pod koniec czerwca i odbywa się w poniedziałki w godz. 16.30-18.30 w centrum młodzieżowym Rabryka w Görlitz oraz w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura w Zgorzelcu.

Organizatorem projektu jest stowarzyszenie Meetingpoint Memory Messiaen.

źródło: Meetingpoint Memory Messiaen e.V

print

Zobacz także: