Ruszają zapisy do projektu Kindermiasto Zgorlitz 2021!

08.06.2021r.
Drukuj

Tego lata po raz kolejny odbędzie się polsko-niemiecki projekt Kindermiasto Zgorlitz. Kindermiasto to miasto w całości zaprojektowane dla dzieci i przez nie zarządzane.Dzieci mogą się w nim wypróbować w różnych zawodach, takich jak stolarstwo, dziennikarstwo, czy też piekarstwo. Młodzi mieszkańcy zarabiają przy tym własne pieniądze, które mogą wykorzystać na miejscu, na przykład kupując produkty wytworzone w miasteczku, czy też płacąc za usługi, z których korzystają w czasie wolnym. Codziennie młodzi mieszkańcy Kindermiasta spotykają się na zebraniu, podczas którego dyskutują o codziennych sprawach i zasadach obowiązujących w Kindermieście.
Kindermiasto jest projektem wyjątkowym ze względu na swój międzynarodowy, polsko-niemiecki charakter. Wymiana i spotkanie odbywa się tu nie tylko między polskimi i niemieckimi uczestni(cz)kami, ale także między wszystkimi zaangażowanymi w projekt, w tym wolontariusz(k)ami z różnych krajów.
Do odkrywania w formie zabawy dorosłego świata zapraszamy polskie i niemieckie dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Miasto w miniaturowej formie działać będzie w dniach 17-20.08. oraz 23-26.08.2021, od godziny 9 do 16 na terenie Hirschwinkelturnhalle w Görlitz (adres: Am Hirschwinkel 16, 02826 Görlitz).

Zgłoszenia
Kindermiasto to miasto tylko dla dzieci. Koszt udziału w projekcie wynosi 30 złotych/10€ za dzień. Zgłoszenia w formie wypełnionego formularza online przyjmujemy od 7 do 30 czerwca 2021 roku. Formularz będzie dostępny na stronie od 7 czerwca 2021 roku na stronie Kindermiasto oraz na kanałach społecznościowych (Facebook, Instagram). W czwartek, 1 lipca 2021 roku na naszej stronie internetowej podamy informację, czy są jeszcze wolne miejsca na projekt.

Kindermiasto szuka pomocników i pomocniczki
Przy projekcie Kindermiasto można zaangażować się w różny sposób: czy to jako pomoc językowa, stanowisko z ofertą pracy czy też jako wolontariusz(ka). Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Pauline Voigt (info@kindermiasto.eu lub 0049 3581 661 269).

Nowe logo

W zeszłym roku wspólnie z 20 uczestni(cz)kami Laboratorium Miasta Dzieci stworzyliśmy projekty logo Kimi. Nowe logo Kindermiasto Zgorlitz jest już gotowe i z dumą prezentujemy je na naszej stronie internetowej oraz kanałach społecznościowych!

Partnerzy
Kindermiasto jest projektem stowarzyszenia Meetingpoint Music Messiaen e.V. organizowanym w ścisłej współpracy ze stowarzyszeniami partnerskimi: Ca-Tee-Drale e.V., esta e. V. i „nasze miasto – unsere stadt“. Oprócz tego projekt wspierany jest przez wiele innych stowarzyszeń, inicjatyw i firm z Görlitz i Zgorzelca.
W razie pytań odnośnie przebiegu dnia w Kindermieście oraz możliwości zgłoszenia do projektu prosimy o kontakt:
Pauline Voigt
Adres e-mail: info@kindermiasto.eu
Nr. tel.: 0049 3581 661 269
www.kindermiasto.eu

Facebook: Kindermiasto Zgorlitz
Instagram: kindermiasto_zgorlitz

źródło: MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V.

print

Zobacz także: