Ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

01.04.2021r.
Drukuj

Ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań potrwa do 30 czerwca 2021 r.

Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Jeśli ktoś, np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność, nie będzie w stanie spisać się samodzielnie, pomogą mu w tym rachmistrze – bezpośrednio lub telefonicznie.

Spisz się przez internet

Nie możesz wykonać samospisu internetowego? 15 marca Główny Urząd Statystyczny uruchomi dedykowaną infolinię spisową. Wszelkie informacje będzie można uzyskać pod numerem 22 279 99 99. Jeśli nie spiszesz się przez internet ani przez telefon, skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie lub bezpośrednio, aby przeprowadzić spis. Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie możesz odmówić mu przekazania danych.

Pamiętaj, że udział w spisie jest obowiązkowy – tak stanowi ustawa spisowa. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej. Nie obawiaj się o swoje dane. Są u nas bezpieczne, ponieważ chroni je tajemnica statystyczna. Dane jednostkowe zbierane i gromadzone w badaniach przeprowadzanych w ramach statystyki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Pracownicy statystyki publicznej są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

źródło: Główny Urząd Statystyczny

print

Zobacz także: