Ślubowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

13.09.2021r.
Drukuj

W niedzielę 12 września br. na boisku w Gronowie odbyło się ślubowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Zgorzelec.

Ponad 50 dzieci z MDP Radomierzyce, Sławniowice, Gronów i Trójca złożyło uroczyste ślubowanie by zostać pełnoprawnym członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. „Młodzi strażacy” otrzymali legitymację członkostwa MDP, 21 członków otrzymało odznaczenia za dotychczasowe osiągnięcia.

Drużynę powołuje się w celu szerszego zainteresowania młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowania jej do bezinteresownej służby w szeregach OSP. Drużyna stanowi integralną część składową jednostki OSP i realizuje jej uchwały.

Podczas uroczystości przekazano na ręce Prezes OSP Sławnikowice Ewie Florianowicz-Majda przyznany za życia dla Druha Mariana Labiszaka złoty medal za zasługi dla pożarnictwa. Pamięć strażaka uczczono minutą ciszy.

Wójta Gminy Zgorzelec reprezentował  Zastępca Wójta Marek Wolanin, w uroczystości uczestniczyli Samorządowcy, Sołtysi oraz rodzice dzieci z MDP.

Podczas uroczystości jubileusz X-lecia świętowało Stowarzyszenie „Samarytanie ze Sławnikowic i Gronowa”.

Członkowie zadbali o poczęstunek dla przybyłych gości, jubileusz uświetniły występy zespołów śpiewaczych – Górnołużyckie Błękitne Kamizelki z Łagowa oraz Kwiatowianki z Żarskiej Wsi.

print

Zobacz także: