Sołecki Turniej Kulinarny

23.05.2022r.
Drukuj

Po dwuletniej przerwie w sobotę 21 maja odbył się Sołecki Turniej Kulinarny. Organizator – Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach na miejsce zmagań kulinarnych wybrał  Spytków.

Tegoroczny turniej miał charakter wielkiego grillowania. Na zaproszenie organizatora pokaz kulinarny przygotował szef kuchni Artur Musztyfaga, wielokrotny zdobywca wyróżnień w naszym kraju jak i na świecie, który współprowadził konkurs oraz zasiadał w Jury.  

Przedstawiciele Sołectw pracowali w wylosowanych grupach, składających się z dwóch miejscowości, wylosowanych przed konkursem. Kucharze mieli za zadanie przygotować 2 potrawy z grilla. Musieli wykazać się wyobraźnią i talentem kulinarnym, ponieważ ilość i rodzaj produktów były ograniczone. Do dyspozycji były dwa rodzaje mięs – karczek i polędwiczka wieprzowa oraz warzywa i przyprawy. 

Jury nie miało łatwego zadania. Po degustacji potraw i burzliwej naradzie przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Jędrzychowice i Jerzmanki

II miejsce – Łagów i Przesieczany

III miejsce – Gozdanin i Radomierzyce

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez GOK w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach. Turniej był świetną zabawą kulinarną oraz możliwością sprawdzenia swoich grillowych umiejętności. Kulinarnych zmagań doglądali – Zastępca Wójta Marek Wolanin oraz Przewodnicząca Rady Gminy Anna Rakoczy.

Serdeczne podziękowania dla Sołectwa Spytków za pomoc w organizacji imprezy.

print

Zobacz także: